The OWFRankingsResultsHSPics/VidsMisc.ORWAYOWC
 

2013-14 All-State Team Rankings by Richard Rockwell
Updated-Coming Soon

1 Roseburg
   Hermiston
3 Henley
4 Churchill
5 Dallas

6 Sweet Home
9 North Marion
7 Oregon City

8 Crook County
10 Newberg
     Cascade
     Grants Pass

     Pendleton
14 Sprague

17 Redmond
    
Lebanon 
     Hillsboro   
     Phoenix
     West Albany

24 Eagle Point
     David Douglas
     Clackamas
     Oakland

     McNary
     Marshfield
     Riverside
32 West Linn
     Scappoose
     Crescent Valley
     Sheldon

38 Sherwood
     Culver

     Vale
     Crater
     Sandy  
45 Lowell

     Ontario
47 Silverton
     Canby
     Glide
     Willamina
54
 Illinois Valley
     LaGrande
 
     Corbett
     Nyssa
     Wilson
     Sheridan
     Parkrose
     Gresham
     Dayton
     Bonanza
     Scio
     Ashland

        
2013-14 All-State Individual Rankings by Richard Rockwell
Updated Coming Soon

106
Cole Rohan Jr LaGrande
Liam Tarvin So Hermiston
Fransisco Barrera Jr Ontario
Heath Hartley Fr Nyssa
Braxton Sue Fr Scappoose
Connor Duhn So Mt View
Cody Bibler Sr Dallas
Bennett Mesa Fr Roseburg

113
Casey Coulter Sr Grants Pass
Trayton Libolt Jr Crook County
Collin Purinton Jr Banks
Kevin Munoz Sr Vale

120
Joel Timmons Sr Westview
Isaac Aguilar Sr Hermiston
Devin Poppen Sr Oregon City
Michael Reyes So Willamina

126
Thaddeus Nelson Sr Marshfield
Christian Marquez Jr Hood River Valley
Matt Hoffenbredl Jr Dallas
Austin Lister-Wallace Sr Wilson
Hans Rockwell Jr Riverside
Jared Lemmon Sr Heppner
Skyler Voigt Sr Willamina

132
Alex Rich Jr Crescent Valley
Jasiah Williams So Jefferson
Zech Bresser Sr Henley
Coty Brown Sr Willamina
Justin Acuff Jr Sheridan

138
Josh Reyes Jr Parkrose
Layne Van Anrooy Fr Roseburg
Jared Henry Fr Dayton

145
Walker Damewood Sr Glide
Colbran Meeker Jr Crook County
Micah Cisneros Sr Dayton

152
Tyler Berger Sr Hermiston
Jake Forrester Sr Glide



160
Spencer Crawford Jr Cascade
Colby Winnett Jr Gresham
Ian Thomas Sr Roseburg
Brendan Harkey Jr Crook County
Garrett Short Sr Glide

170
Derek Carl Sr Gold Beach
Ismael Rubio Sr Phoenix
Clark Woodward Jr Crook County
Gary Jantzer So Henley

182
Seth Nonnenmacher Sr Burns
Tanner Harvey Jr Lowell
Isaiah Goodrich Sr Scappoose
Gunnar Robirts Jr Crook County

195
Sam Colbray So Hermiston
Boomer Fleming Sr Ridgeview
Phillip Morgan Sr Bonanza
Mikel Farley Sr Glide
Angus Swan Jr Oakland
Matt Engholm Jr Elmira

220
Osawaru Odighizuwa So David Douglas
Mason Montgomery Sr Ashland
Steely Smith Sr West Albany
Dakota Church Sr Newberg
Riley Sipe Sr Dallas
Trevor Rasmussen Sr Crook County
Tyler Kailiuli Sr Roseburg

285
Semise Kofe Sr Roosevelt
Cody Eisenberg Sr Ashland
Michael McGuire Sr Centennial
Alejandro Sandoval Sr Canby
Jesse Hutchins Sr Rainier
PJ Schubert Sr Pendleton
Armando Garcia Sr Hermiston
Robert Powers Sr Wilson

 
 
Sign Guest Book  View Guest Book 

The Oregon Wrestling Forum
337 NE Marshall Loop
Boardman, OR 97818
541-720-6003
Email: rrockwell@theowf.net
Copyright 2005-2008

Design Your Own Website, Today!
iBuilt Design Software
Give it a try for Free