Skip to main content
The OWFRankingsResultsWrestling NewsMessage BoardMisc.HSOWFBlogTravelinWrastlerORWAY
 
Price Options

2015-16 5A Final Rankings/Comparison by Richard Rockwell    Updated 3/6/2016
Number in ( ) are the Wrestler of the Year points
Wrestler of the Year info 


106
1 Legend Lamer Fr Crescent Valley *1 43-2(465) Beat Smith 2X, Brower, 1st PB, CC, Carey, Eagle, Elks, SP2, State
2 Zeth Brower So Crater *2 *2 37-3(290) Lost Sparks, Smith, 1st GP, SP3, 2nd Resers
3 Johnny Hernandez Fr Putnam *3 34-2(250) Lost Kue, Lwae, 1st Beisell, Stewart, SP1, 2nd Giester

4 Kevin Matthews-Garza Sr Hillsboro 34-12(145) Beat Whitehead, 1st Hillhi, 2nd SP1
5 Dawson Barcroft Fr Dallas *6 37-7(200) Lost Smith, 1st Herrin, 2nd Brunner, Mid Valley, SP2, 3rd PacCoast
6 Evan McLean So Mt View *5 37-9(235) Beat Huff, Lost Rickman, 1st Bend, SP4, 3rd Elks

7 Tommy Gallamore Fr Bend *4 34-8(165) Beat Whitehead, 2nd SP4, 3rd Bend
8 Valetin Garcia Sr Silverton * 23-17(45) Beat Whitehead, 3rd Hillhi, SP2
9 Jacob Whitehead So Silverton *6 35-12(135) Lost Garza, Gallamore, Garcia, 1st Mid Valley, 2nd Hillhi, 4th SP2
10 Trae Bolken Fr Redmond 30-14(95) 3rd Brunner, SP4
11 Thomas Zomerdyk So Eagle Point * 26-8(135) 1st EP, 2nd RV, SP3
12 Cole Siemon Fr Hillsboro 21-11(60) 3rd SP1
13 Lane Evans Fr Pendleton 20-9(95) 1st MacHi, OC, 2nd Schimmel, 4th SP4
14 Angel Diaz Fr Crater 4-1(25) 3rd SP3
15 Gavin Sherrill So Churchill 26-13(85) 2nd Springfield, York, 4th SP3
16 Colby Giltner Fr Sandy 24-18(30) 4th SP1

113
1 Javian Rodriguez Sr Hillsboro *1 *1 33-5(385) Beat Tarvin, Lost Baxter, Flores, 1st Resers, SP1, State, 2nd Hillhi, 3rd Rose
2 Liam Tarvin Sr Hermiston *1 *2 *2 30-11(165) Lost Duhn, 1st OC, SP4

3 Noah Wachsmuth Fr Hood River Valley *4 34-7(240)  Beat Cox, Cha, 1st CC, Paul, 3rd Elks
4 Connor Duhn Sr  Mt View *2 *4 *3 36-3(205) 1st AI, Elks, 3rd SP4

5 Hunter Rickman So Sandy * 31-11(145) Lost Jolley, 2nd Carey, Paul, SP1
6 Bayarmagnai Oktar Sr Corvallis *5 34-6(240) Beat Dewitt, 1st Tigard, Tualatin, SP2, 3rd CG
7 Jacob Jones Fr Dallas 29-10(120) 2nd SP2, 3rd Brunner
8 Hunter Grant Jr Crater * 25-12(120) 1st SP3
9 Michel Vasquez Sr Woodburn *6 21-4(95) 3rd SP2
10 Joseph Foster Fr Dallas 37-12(120) Lost Curry, 1st Mid Valley, 2nd Brunner, 4th SP2
11 Nick Peterson Fr Hillsboro 30-15(50) 1st Hillhi, 3rd SP1
12 Mitchell Childress Jr Crater 3-1(30) 2nd SP3
13 Chance McMullen Jr Eagle Point 19-12(45) 3rd SP3
14 Peter Miller Fr Bend 22-23(-5) 4th SP4
15 Joshua Sitowski Fr Churchill 20-17(15) 4th SP3
16 Dylan Miller Fr Sandy 26-17(45) 4th SP1

120
1 Derrick Tollen Sr Churchill *3 *3 *1 *3 34-4(240) Beat Brown, Lost Hunt, 1st SP3, 2nd York
2 Caleb Duhn So Mt View *5 *1 31-8(265) Beat Tarvin, Lacy, Lost Bell, Morrell, 1st SP4, 3rd AI
3 Justin Lacy Sr Lebanon *6 *2 45-10(275) 1st SP2, 2nd Pape

4 Gary Thayer Jr Churchill * 35-10(160) 2nd York, SP3, 3rd Elks
5 Bryant Smith Fr Milwaukie *6 33-9(190) Beat Davis, Morrell, 1st Tigard, SP1
6 Donavan Morrell Sr Sandy * *4 24-8(120) Lost Lamer, 2nd Carey, Paul, SP1
7 Jahzriel Peak Fr Parkrose 24-1(170) Beat Aguilar, 1st PacRim, Stewart, OC, 3rd SP1
8 Tyler Montgomery Sr South Albany 35-11(155) 1st Beisell, 2nd SP2
9 Dylan Robb So Lebanon * *5 22-4(100) 1st Pape, 3rd SP2
10 Austin Doescher Jr Redmond * * 24-17(25) 2nd SP4, 3rd Brunner
11 Jesse Stuhr Sr Dallas 31-15(80) 4th SP2
12 Dallas Howard So Crater 4-1(25) 3rd SP3
13 Jesus Rodriguez Jr Hermiston 21-10(80) 1st BEO, 3rd SP4
14 Jacob Schubmehl Jr Hillsboro 15-11(20) 4th SP1
15 Jamie De La Cruz So Eagle Point 19-13(30) 4th SP3
16 Jack McEathron So Redmond 26-13(65) 4th SP4

126
1 Brawley Lamer Jr Crescent Valley *3 *2 38-3(475) Beat Lira, Mesa, Lefebvre, Allen, Sickles, 1st PB, CC, Carey, Eagle, Elks, CG, SP2
2 Andy Wagner Sr Hermiston *2 * *3 *1 39-6(365) Beat Bell, Shaner, Lamer, 1st OC, SP4

3 Noah Sickles So Dallas *3 31-14(150) Beat Higginbotham, Lost Lamer, 1st Herrin, Mid Valley, 2nd Brunner, SP2, 3rd PB
4 Jason Shaner So Hood River Valley *6 39-8(230) Beat Reed, Ezell 2X, Lost Carlos, Coste, Wagner, 1st Paul, 2nd Elks, SP4
5 Brody Diaz De Leon So Sandy *4 23-6(165) Beat Brown, 1st Carey, SP1

6 Cade Ezell So Churchill *4 34-13(180) Lost Shaner 2X, Johnson, 1st Springfield, SP3, 2nd York
7 Sammy Chung Sr Dallas *6 31-12(120) Lost Reed, 2nd Brunner, Mid Valley, 3rd SP2
8 Brice McDonald Sr Putnam 31-9(170) Beat Higginbotham, Lost Brown 2X, 1st Beisell, Bruin, 2nd SP1
9 Alex Rendon Fr Pendleton 29-8(145) Lost Rockwell 2X, 2nd Rumble, 3rd Bob Mars, Schimmel, OC, SP4
10 Jose Silva So St Helens 22-8(85) Beat Sickles, 3rd PacRim, SP1
11 Nabor Garcia Sr Eagle Point 10-5(45) 2nd SP3
12 Elias Fields Jr St Helens * 10-10(0) 4th SP1
13 Dakoata Lutje Sr Churchill 21-11(60) 3rd SP3
14 Wyatt Gross So Redmond 15-18(-15) 4th SP4
15 Matt Roeser Jr South Albany 27-15(70) 2nd Mid Valley, 4th SP2
16 Bryce Cwiklinski Jr Crater * 14-15(-5) 4th SP3

132
1 Zach Wigzell Sr Sandy *1 *3 27-2(225) Beat Sabins, Lost Wendell, 1st SP1, 3rd CC, Resers
2 Austin Reed Sr Silverton *3 *1 46-4(400) Beat Chung, Lost Shaner, Johnson, 1st PB, Elks, Mid Valley, SP2, 2nd Hillhi
3 Michael Bowen Sr St Helens * *5 *2 25-5(140) Lost Mealey, Johnson, 2nd PacRim, Tigard, SP1

4 Haidon Allen Jr St Helens * *5 *4 7-5(25) 3rd Tigard, 3rd SP1
5 Steven Patton Sr Sandy * * *6 18-6(75) 1st Carey, 4th SP1
6 Michael Hammond Sr Eagle Point * * 32-11(170) 1st SP3, 3rd RV, Brunner
7 AJ Tuia So Hermiston *6 17-13(75) Lost Bowen, 1st SP4
8 Chase Miller Fr Lebanon *5 27-13(90) 2nd SP2
9 Cameron Alley Jr Lebanon * * 25-14(65) 3rd SP2
10 Collin Lee Jr Crater 3-1(30) 2nd SP3
11 Bryce McCormick Sr Springfield 37-6(175) 3rd Springfield, Carey, SP3
12 Thomas Brown Sr Summit 11-4(55) 2nd SP4
13 Daniel Bazan Jr Bend 18-10(60) 2nd Bend, 3rd SP4
14 Joseph Wolf So Churchill *6 14-12(10) 4th SP3
15 Bailey Fisher So Redmond 19-14(25) 4th SP4
16 Giovanni Bravo Fr Woodburn 23-21(10) 4th SP2

138
1 Gabriel Blough Sr Churchill *6 *3 *1 55-1(445) Beat Wendell, Lost Williams, 1st Springfield, Elks, SP3, 2nd York
2 Ethan Wendell Jr Liberty *4 *2 *2 38-3(330) Beat Wizgell, Reyes, Lost Bates, 1st Schimmel, EndOR, Liberty, Brunner, SP1, 2nd CC
3 CJ Hendon Jr Hermiston * *3 37-9(210) 1st OC, SP4
4 Matthew McCain Sr Redmond *5 29-10(150) Beat Rotzien, 1st Brunner, 2nd AI, SP4

5 Ruben Rodriguez-Saenz Jr Hillsboro 19-10(75) Beat Holcomb, 2nd SP1
6 Bryan O'Neil Sr Eagle Point *6 34-10(170) 1st RV, 2nd SP3, 3rd Brunner
7 Perry Rodenbeck So Wilsonville 29-6(125) 3rd SP1
8 Levi Rotzien So Sandy *6 28-11(125) Beat Schmunk, 1st Carey, Paul, 4th SP1
9 Conor Gaines Sr Eagle Point * 17-6(70) 3rd Brunner, SP3
10 Chance Beutler Jr Bend 24-11(95) Beat Chambers, 1st Bend, 3rd Elks, SP4
11 Rafael Vasquez Jr Woodburn 29-18(110) 1st SP2
12 Ean Woodruff Sr Dallas *4 26-13(100) Beat Wendell, Lost Wendell, 1st Mid Valley, 2nd SP2
13 Matthew Schonbachler Jr Silverton 21-18(25) 3rd SP2
14 Mitchell Allen Jr Lebanon * 18-17(15) 2nd Pape, 4th SP2
15 Misael Hernandez Sr Springfield * 22-24(-10) 4th SP3
16 Scott Chambers Jr Pendleton 23-11(75) Lost Beutler, 2nd Schimmel, 3rd Muilenberg, 4th SP4

145
1 Logan Meek So Crater *5 *1 42-1(465) Beat Taylor 2X, Tillery, Rotzien, Swinehart, Lost Wyse, 1st CC, GP, NorCal, SP3
2 Collin Swinehart Jr Central * *2 *2 45-5(300) Beat Stahl, Lost Chan, Wyse, 1st Tillamook, Central, Paul, SP2
3 Morgan Holcomb Jr Pendleton *3 * *3 30-1(275) Lost Rodriguez, 1st Bob Mars, Muilenberg, MacHi, Schimmel, OC, SP4
4 Colton Beisley Jr St Helens * *5 27-7(170) 1st SP1, 2nd Tigard, 3rd PacRim
5 Blaine Hays Sr Sandy *4 29-7(140) Beat Hatfield, 1st Carey, Paul

6 Dayton Woodward Sr Redmond * 31-15(125) 2nd Brunner, SP4, 3rd CC
7 Max Topliff So Sandy 27-11(90) 3rd SP1
8 Gabe Schade Sr Hillsboro *5 *6 33-17(105) Lost Horner, 1st Hillhi, 2nd Elks, 4th SP1
9 Armando Bastillas Jr Lebanon 14-15(20) 2nd SP2
10 Ryan Lorenz Sr Eagle Point 21-16(50) 2nd SP3, 3rd RV
11 Julio Osorio Jr Ridgeview 29-16(75) 3rd SP4
12 Will Sharkey Sr Hermiston * 22-17(20) 2nd OC, 4th SP4
13 Terry McCord Sr Lebanon 24-16(50) 3rd SP2
14 Tabor Tarpley Sr Silverton 29-17(80) 1st Mid Valley, 3rd Hillhi, 4th SP2
15 Alejandro Aros Jr North Eugene 34-10(80) 3rd SP3
16 Cameron Savage Fr Crater 3-2(5) 4th SP3

152
1 Valyn Wise Jr Hermiston *5 *1 39-5(355) Beat Meek, Swinehart, Leipart, Earhart, Lost Stigall, 1st SP4, 2nd OC
2 Tanner Earhart Jr Dallas *5 *4 *2 43-8(345) Beat Harris, Lost Wittlake 2X, 1st Herrin, Mid Valley, SP2, 2nd PB, Brunner, 3rd PacCoast, Resers
3 Taran Floyd So Wilsonville * *4 17-2(145) 1st Southridge, SP1
4 Jace Godley Jr Crater * *3 28-6(180) 1st NorCal, SP3

5 Mikel Bremner Sr Milwaukie * 33-12(140) Beat Leipart, Lost Godley, 2nd SP1, 3rd Tigard
6 Grant Leipart Jr Summit *2 24-4(160) Lost Retano, Hays, Bremner, Wyse, 1st Springfield, Bend, 2nd AI, SP4
7 Matthias Peak Sr Parkrose * *6 21-7(110) 1st PacRim, Stewart, 3rd SP1
8 Dylan Grell Sr Mt View 30-20(60) 3rd SP4
9 Jace Horner Jr Mt View 17-12(50) Beat Schade, 1st Elks, 4th SP4
10 Cody Janssen Jr Dallas * *5 33-15(140) 2nd Herrin, Brunner, Mid Valley, SP2
11 John Lippsmeyer Sr Central 27-21(40) 3rd SP2
12 Elijah Price Sr North Eugene 29-11(110) 2nd SP3
13 Braiden Burris So Churchill 26-14(70) 3rd SP3
14 Noah Sitzer Jr Eagle Point * 22-20(10) 4th SP3
15 Christian Brown Jr Sandy 17-12(25) 4th SP1
16 Joseph Blisseck Fr Lebanon 6-4(10) 4th SP2

160
1 Mitch Willett Jr Redmond *4 *1 *1 38-4(425) Beat Howard, Lost Jantzer, 1st AI, Brunner, SP4, 2nd CC, Resers
2 Tanner Sallee Jr Lebanon * * *2 45-7(265) 1st Pape, SP2, 3rd Rose

3 Braden Sinn Sr Silverton * 35-15(155) Beat Earhart, 1st Mid Valley, 2nd Hillhi, SP2, 3rd Elks
4 Treve Earhart So Dallas *6 *5 37-8(240) Lost Jantzer, Sinn, 1st Herrin, 2nd PB, Mid Valley, 3rd Brunner, Resers, SP2
5 Justin Kearney Sr Churchill * * * *6 36-4(240) Beat Biner, 1st Elks, SP3, 2nd Springfield
6 Jack Rademacher Fr Sandy *4 33-10(190) Beat Fullbright, Day, 1st Sandy, SP1, 2nd Paul

7 Josiah Day Sr Wilsonville * * 31-4(185) Lost Rademacher, 1st Carey, Southridge, 2nd SP1
8 Joey Gutierrez So Hermiston * 20-13(55) 2nd SP4
9 Devin Bonser Sr Hermiston * * 21-8(75) 3rd SP4
10 Hunter Smith Sr Redmond * *3 28-16(60) 4th SP4
11 Gage Graves Sr Eagle Point * 24-12(80) 2nd SP3
12 Gabriel Arreguin Sr Central 22-18(20) 4th SP2
13 Abe Mitchell Jr Sandy 26-10(105) 2nd Carey, 3rd Paul, SP1
14 Kaleb Roach So Churchill 16-14(20) 3rd SP3
15 Steven Ho Sr Parkrose 25-6(110) 2nd OC, 3rd Stewart, 4th SP1
16 Stephen Clontz Sr Springfield 21-19(10) 4th SP3

170
1 Riley Jaramillo Sr Churchill *6 *1 *1 44-0(420) Beat Morse, Winninghamm, McDonough, 1st Springfield, York, Elks, SP3
2 Brock McDonough Sr Hermiston * *5 *2 32-8(220) Beat Winninghamm, Lost Roundtree, Winningham, 1st OC, SP4, 3rd Resers
3 Tommy Winninghamm Sr Crater *3 *4 *3 35-5(225) Beat McDonough, Lost Hammers, McDonough, Jaramillo, 1st CC, 2nd SP3, 3rd GP
4 Jacob Dupius Sr Bend * *5 38-4(270) Beat Briggs, VanDehey, Roundtree, 1st Bend, Elks, 2nd AI, SP4

5 Avery Jaramillo Fr Churchill 22-7(105) Beat Roundtree, Lost Dupius, 1st York, 2nd Elks, 3rd SP3
6 Sage Roundtree Jr Hillsboro * 42-9(210) Beat McDonough, Lost Dupius, Jaramillo, 1st SP1, 3rd Hillhi
7 Jeff Dunagen Sr Dallas *4 30-7(200) 1st Mid Valley, SP2, 2nd PB, 3rd PacCoast
8 Orasio Lopez Sr Lebanon *6 31-11(130) 1st Pape, 2nd SP2

9 Jakob Fullbright Sr Wilsonville * * 19-6(95) Lost Rademacher, 2nd Carey, SP1
10 Roy Swan Sr Sandy * 19-1(130) 1st Carey, Paul, 3rd SP1
11 Austin Wimer Jr South Albany 20-11(55) 3rd SP2
12 Jakeb Cripe Jr Lebanon 32-20(65) 3rd Elks, 4th SP2
13 Cedar Barnes Sr Ashland 3-2(5) 4th SP3
14 Julio Leiva Jr Hermiston 22-6(100) 2nd OC, 3rd SP4
15 River Meyer Sr Milwaukie 17-13(20) 4th SP1
16 Humberto Ruiz Sr Redmond 23-18(25) 4th SP4

182
1 Bob Coleman Sr Hermiston * *2 *1 43-2(455) Beat Morse, Self, Gillespie, 1st Resers, OC, SP4, 3rd TriState
2 Cavin Gillespie Sr Crater *4 *3 *2 34-4(265) Lost Coleman, Morse, 1st CC, GP, SP3
3 Scott Martin Sr Eagle Point *3 15-6(80) 1st EP, 2nd SP3
4 David Negrete Jr Central * * *4 23-7(150) 1st Central, SP2

5 James Logan Sr South Albany 31-5(140) 2nd Mid Valley, SP2
6 Chazz Admundson Sr Milwaukie *5 33-10(170) 1st SP1
7 Clay Coxen Jr Dallas * 39-8(215) 1st Herrin, Brunner, Mid Valley, 3rd PacCoast, SP2
8 Joseph Garcia Sr Eagle Point * 20-17(40) 2nd EP, 3rd RV, SP3
9 Oscar Villegas Sr Hood River Valley 24-17(55) 2nd SP4
10 Ian Locke Jr Wilsonville 23-12(75) 2nd SP1
11 Kenny Bevan So Hermiston 22-7(85) 3rd SP4
12 Colten McGriff Jr Hillsboro 10-10(10) 3rd SP1
13 Jacob Shepherd Sr Woodburn *6 28-11(85) 4th SP2
14 Danny Pascual So Parkrose 7-14(-35) 4th SP1
15 Zach Alder Sr Ashland 1-2(-5) 4th SP3
16 Trystan Fisher Sr Hood River Valley 13-16(-15) 4th SP4

195
1 Sam Colbray Sr Hermiston *1 *1 *1 *1 43-1(485) Beat Thompson 2X, Line, 1st TriState, Resers, OC, SP4
2 John Henry Line Jr Hermiston *3 *5 *2 13-7(55) 3rd TriState, SP4
3 Jacob Thompson Sr Summit * *4 *3 24-1(180) Lost Colbray, 1st Springfield, AI, Bend, 2nd SP4

4 Devin Thompson Sr Liberty * * 27-10(175) Lost Flynn, Lost Vigue, 1st SP1, 2nd Brunner, Mid Valley, 3rd Schimmel
5 Ryan Davenport Sr Lebanon 14-10(85) Beat Sutherlin, Lost Robison, 1st SP2, 2nd Pape
6 Brandon Dawson Sr Lebanon * * *5 32-12(145) Beat McDaniel, 1st Pape, 2nd SP2
7 Sam Crow Jr Central *4 35-4(205) Beat Taylor, Lost Colbray, 1st Tillamook, Paul, 2nd Central, 3rd SP2

8 Wally Pendleton Sr Crater 25-6(150) 1st SP3
9 Braden Watson Jr Sandy * 16-8(70) 2nd Paul, SP1
10 Anthony Sutherlin Sr South Albany * * 33-11(125) Lost Davenport, 2nd Beisell, 3rd Pape, 4th SP2
11 Austin Hill Sr Redmond *6 35-14(110) 3rd Brunner, 4th SP4
12 Brayden Rogers Jr Springfield * 24-20(40) 2nd SP3
13 Jarred Eichstadt Jr Hillsboro 22-13(55) 3rd SP1
14 Max Drake Sr Springfield 19-18(15) 3rd SP3
15 Mackay Ivie Jr Sandy 10-5(25) 4th SP1
16 Caleb Ostmo Sr Ashland 3-2(5) 4th SP3

220
1 Hunter Morse Sr Hillsboro *5 *3 *1 43-5(395) Beat Linebarger, Lost Coleman, Jaramillo, 1st Hillhi, SP1, 2nd Elks, 3rd Rose, Resers
2 Mario Nonato Jr Redmond *3 33-8(240) Beat Linebarger, Lost Yunker, 1st Brunner, SP4, 3rd Resers
3 Joseph Linebarger Sr The Dalles-Wahtonka *6 *2 28-3(220) Lost Nonato, 1st Muilenberg, AI, Schimmel, York, Beisell, 2nd SP4
4 Noah Yunker Sr Summit * * *4 29-2(190) Beat Casarez, 1st Springfield, Bend, 3rd AI, SP4

5 Bunker Parrish Jr Redmond * 17-8(55) 2nd Brunner, 4th SP4
6 Marcos Molina Sr Dallas *5 32-7(225) 1st Herrin, Mid Valley, SP2, 2nd PB, 3rd Brunner
7 Opeti Tuipulotu Sr Central 23-16(65) 2nd Paul, SP2
8 Arien Craggett Sr Lebanon * *4 *6 42-7(210) Lost Parazoo, 1st PB, 2nd Pape, 3rd SP2
9 Beau Crawford So Crater 36-12(175) 1st SP3
10 Taylor Lawler Jr Eagle Point 22-13(80) 1st RV, 2nd SP3
11 Iosefa Polamalu So Sandy 13-9(40) 2nd SP1
12 Colton Albertson Jr St Helens 21-4(120) 1st PacRim, 2nd Tigard, 3rd SP1
13 Jayden DeFond Fr Churchill 21-19(20) 3rd SP3
14 Liam Weston Sr Ashland * 7-6(5) 4th SP3
15 Alex Antillon So Liberty 19-15(25) 3rd Schimmel, 4th SP1
16 Angel Huerta-Carrera So South Albany 28-21(35) 4th SP2

285
1 Marlon Tuipulotu Jr Central * *2 *1 43-1(315) Beat Burnett, Lost Rodelo, 1st Tillamook, Central, SP2, 2nd Paul
2 Jacob Brauchler Sr Redmond * *5 *3 38-5(320) Beat Burnett, Lost Tapia, Odighizuwa, 1st Brunner, SP4, 2nd AI, Resers, 3rd CC
3 Blayne Burnett Sr Churchill *3 *2 36-6(230) Lost Johnson, Tuipulotu, Brauchler, 1st York, SP3, 2nd Springfield
4 Zack Mason Sr Putnam * * *4 32-4(280) 1st Gladstone, Bruin, Beisell, 1st Stewart, SP1, 3rd York

5 Javon Gill Jr Crater * 34-11(135) Lost Burnett, Brauchler, 2nd SP3
6 Beau Blake So Hermiston 28-15(100) Beat Beede, Lost Gill, 1st OC, 2nd SP4
7 Jakob Larsen Sr Bend 28-9(135) Beat Banks, 1st Bend, Elks, 3rd SP4
8 Enrique Guerra Jr Hillsboro 29-17(90) 2nd Elks, SP1
9 Dexter Rimer Sr South Albany * *6 18-5(85) 2nd SP2
10 Caleb Sedlacek So Central 17-9(40) 3rd SP2
11 Lane Hersha Sr South Albany 23-11(65) 3rd Pape, 4th SP2
12 Tony Munoz Sr Wilsonville 24-8(90) 3rd SP1
13 Jacob Lee Fr Eagle Point 15-17(0) 3rd SP3
14 Miguel Olmeda-Diaz Jr St Helens *5 6-3(15) 4th SP1
15 Cade Wolford Jr Springfield 20-20(0) 4th SP3
16 Adrian Ramirez So Hood River Valley 11-7(20) 4th SP4

2015-16 5A Team Rankings/Comparison
1 Hermiston 211  1st 226.5
2 Crater 130  2nd 137
3 Churchill 128  2nd 137
4 Hillsboro 124  8th 78.5
5 Redmond 119  6th 110.5
6 Dallas 116  4th 120
7 Sandy 105  7th 107.5
8 Lebanon 90  5th 114
9 Eagle Point 78  15th 43
10 Central 76  9th 77

    Sign Guest Book  View Guest Book 

    The Oregon Wrestling Forum
    320 NE Boardman Ave
    Boardman, OR 97818
    541-720-6003
    Email: hans_130 @ yahoo.com
    Copyright 2005-2016

    Design Your Own Website, Today!
    iBuilt Design Software
    Give it a try for Free