Skip to main content
The OWFRankingsResultsWrestling NewsMessage BoardMisc.HSOWFBlogTravelinWrastlerORWAY
 
Price Options

2015-16 6A Final Rankings/Comparison by Richard Rockwell    Updated 3/6/2016
Number in ( ) are the Wrestler of the Year points
Wrestler of the Year Info


106
1 Hunter Sparks So Roseburg *6 *1 42-10(345) Beat Brower, 1st SP6, 3rd CC, Resers
2 Cody Fettig So Newberg *2 45-4(315) Beat Chan, 1st Rose, SP4, 2nd Best of West
3 Phillip Kue Fr Centennial *3 37-1(280) Beat Lwae, Ulrey, Chan, Lost Lamer, 1st York, SP3, 2nd Elks
4 Wyatt French So West Albany *6 25-12(115) 1st Pape, SP5

5 Josh Urbina Jr North Salem 16-10(75) 1st OT, 2nd Beisell, SP5
6 Joel Martinez Sr West Albany 21-8(80) Beat Chan, 2nd Pape, 3rd GP, SP5
7 Marques Chan Fr Glencoe *4 33-9(70) Beat Rupe, Lost Fettig, Kue, 1st Glencoe, SP2
8 Corbin Rupe Sr Aloha * *5 34-4(200) 1st Tigard, Paul, 2nd SP2

9 Klo Lwae Jr Cleveland 40-13(215) Lost Kue, 1st York, SP1, 2nd Carey
10 Habtamu Kudna Sr Newberg * 3-1(30) 2nd SP4
11 Tanner Ulrey Fr North Medford 20-12(85) 1st RV, 2nd SP6
12 Jacob Friedman Sr Southridge 30-9(125) 2nd Tigard, 3rd Carey, SP2
13 Kody Kageler So Barlow 12-13(20) 2nd SP3
14 Max Hodge So David Douglas 16-10(40) 3rd SP3
15 Jonathan Zuriaga Fr Canby 21-10(65) 3rd SP4
16 Barrett Titus Jr Grants Pass 27-17(60) 3rd SP6
17 Felipe Mateo Fr Jefferson 7-6(25) 2nd SP1
18 Jontae Hardaway Fr Cleveland 11-13(0) 3rd SP1

113
1 Anthony Cha So David Douglas *1 *4 37-6(250) Lost Wachsmuth, Baxter 2X, Rodriguez, 1st SP3, 3rd CC, Resers
2 Nick Capetillo So Westview *2 40-3(330) Beat Stockwell, 1st Rose, PacCoast, SP2, 2nd Elks
3 Gavin Jolley Fr Sherwood *1 30-3(295) Beat Stockwell, Strange, 1st Carey, SP4

4 Brandon Quezada Jr North Salem 17-5(145) Beat McClung, 1st SP5, 2nd CG
5 Daniel McClung Fr Sprague *3 35-7(215) Beat Rodriguez, Baxter, Hunt, Lost Rodriguez, Cha, Rodriguez, Quezada, 2nd Owings, Resers, SP5
6 Henry Cox Sr North Medford * *3 *3 *5 32-6(300) Beat Bright, Lost Wachsmuth, Strange, 1st OT, RV, CG, SP6, 2nd CC

7 Christopher Strange Fr Newberg 40-7(210) Beat Cox, Lost Jolley, 1st Best of West, 2nd SP4
8 Gavin Stockwell So Sunset *4 22-7(95) Lost Duhn, Jolley, Capetillo, 2nd SP2
9 Richard Monterroso So Century 27-11(100) Beat Corzine, Lost Devault, 2nd Beisell, 3rd SP2
10 Joey Moody Fr Newberg 15-6(55) 3rd SP4
11 Austin David Fr Roseburg 19-15(40) 2nd SP6
12 Dillon Nunes Jr David Douglas *6 9-3(50) 2nd SP3
13 Thomas Spence So Roseburg 7-10(-5) 3rd SP6
14 Sergio Zavala Jr Reynolds * 18-12(50) 2nd York, 3rd SP3
15 Evan Spragg So Sprague 28-10(100) 3rd SP5
16 Austin Schulz Jr Roosevelt 24-11(130) 1st SP1, 2nd Paul
17 Dominic Rupo Fr Cleveland 18-25(-25) 2nd SP1
18 Saw Chan Fr Cleveland 4-5(5) 3rd SP1

120
1 Joey Coste Fr Westview *1 43-2(485) Beat Bell, Shaner, Flores, 1st Rose, PacCoast, Elks, SP2, 2nd 5Counties
2 Alvaro Flores Sr McMinnville * *3 *2 35-4(270) Beat Rodriguez, Lost Jolley, 1st Hillhi, Tualatin, SP5, 2nd OT, PacCoast
3 Halen Jolley Sr Sherwood *5 *2 *5 *3 30-1(235) Beat Flores, Olson, 1st OT, SP4

4 Tanner Stones Sr South Salem * *4 16-5(100) Beat Higginbotham, 1st Springfield, 2nd SP5
5 Quinn Brink Fr Lakeridge *5 29-5(150) Beat Baxter, 2nd Springfield, SP4
6 Lucas Higginbotham Jr Forest Grove * *6 *6 24-9(115) Lost Coon, 1st Tigard, 2nd Tillamook, Beisell, 3rd York, SP5
7 Aerie Baxter Sr Newberg * * *4 39-10(195) Beat Cha 2X, McKee, Lost McClung, Brink, 2nd Best of West, 3rd SP4

8 Junpei Hunt Sr Cleveland * 40-13(235) Beat Jolley, Tollen, Lost Mesa 2X, Chung, Jolley, Quire, McClung, Lamer, 1st SP1, York, 2nd Elks, 3rd Carey
9 Tyler Bellon Jr Grants Pass * * 33-10(200) Beat Llamas, Lost Cha, 1st RV, AB, SP6, 3rd GP
10 Alex Llamas Sr Thurston * 27-8(135) 1st Springfield, 2nd SP6, 3rd Hillhi
11 Bailey Humbert Jr Roseburg 7-11(-10) 3rd SP6
12 Yecithy Restrepo Sr Gresham 28-8(155) 1st SP3
13 Islam Usmanov Jr David Douglas 27-15(90) Beat Short, Lost Thayer, 2nd SP3
14 Jared Sinclair Jr Southridge 21-14(55) 2nd SP2
15 Daniel Smith Fr Beaverton 31-7(140) 2nd Beisell, 3rd OC, SP2
16 Daniel Nguyen Jr Reynolds * 25-8(100) 3rd York, SP3
17 Aaron Kemper So Cleveland * 20-13(55) 2nd SP1
18 Tyler Rodriguez Jr Roosevelt 14-10(30) 3rd SP1

126
1 Bennett Mesa Jr Roseburg *1 *4 *1 43-10(380) Lost Lamer, Libolt, 1st SP6, 2nd CC, Resers
2 Ian Carlos Fr North Salem *2 26-2(220) Beat Shaner, M Johnson, Lost M Johnson, 1st OT, PacCoast, Beisell, 2nd SP5, 3rd CC
3 Matt Johnson Sr Forest Grove *5 *2 *5 32-3(275) Beat Ezell, Carlos, Lost Carlos, 1st Tillamook, York, Tigard, SP5, 2nd OC

4 Ian Snapp Sr West Linn * * 35-7(170) Beat Short, Brown, Beal, Lost Purtzer, 3rd SP4
5 Kyle Beal So David Douglas *1 *3 24-4(205) Beat Ezell, Sabins, Lost Libolt, Snapp, 1st SP3, 2nd CC
6 Simon Brown Jr Cleveland *5 *5 *4 43-9(285) Beat Short, Lost Bennett, Snapp, 1st SP1, 2nd Carey, 3rd York, Elks

7 Jack Evans So Newberg * 30-13(140) Beat Purtzer, 1st SP4
8 Alek Purtzer Sr Canby *6 17-10(60) Beat Usmanov, Snapp, Lost Hunt, 2nd SP4, 3rd Brunner
9 Tyler Wagner Jr Centennial * 29-10(125) Beat Short, Lost Brown, 2nd SP3
10 Sawyer Myres So West Albany * 36-6(185) 1st Pape, 2nd GP, 3rd SP5
11 Telman Razatdinov So David Douglas * 15-10(35) 3rd SP3
12 Cole Brouhard Sr Grants Pass * 33-10(150) 2nd RV, SP6
13 Dominic Detrick Jr North Medford 19-13(55) 1st RV, 3rd SP6
14 Hunter Ashenbrenner Sr Glencoe 14-8(85) 1st SP2
15 Alex Ashbrook Sr Aloha 19-17(30) 2nd SP2
16 Blake Stiefel Fr Century 26-15(65) 3rd SP2
17 Victor Govea Sr Roosevelt * 14-10(40) 2nd SP1
18 Garrett Van Doren Fr Lincoln 7-7(10) 3rd SP1

132
1 Nathan Johnson Sr Glencoe *2 *1 *1 52-0(595) Beat Sickles, Allen, Reed, Sue, Abeyta, 1st Rose, Hillhi, Resers, Tualatin, SP2
2 Michael Abeyta So McMinnville *6 *2 35-3(300) Beat Hanthaley, Ebbs, Shabanov, Sabins, Murphy, Lost Snapp, 1st OT, Hillhi, Tualatin, SP5
3 Shane Sabins Jr Roseburg *4 *4 30-15(130) Lost Wizgell, Beal, Abeyta, 1st SP6
4 Michael Murphy So Sprague * *3 35-9(165) Beat Rude, Lost Abeyta, 2nd SP5, 3rd Rose

5 Andrey Gamza Sr David Douglas * 25-12(120) Lost Murphy, 1st SP3
6 Gus Warren Jr Canby * * * 22-7(155) Beat Sickles, 1st Brunner, SP4
7 Terrell Jackson Jr Century 34-14(130) 2nd Beisell, 2nd SP2
8 Bailey Hanthaley Sr Southridge *5 *6 28-8(135) Lost Abeyta, 1st Tigard, 2nd OT, 3rd SP2
9 Jonathon Phelps Sr McNary * *5 34-13(115) Lost Murphy, 3rd SP5
10 Wyatt Rude Sr Newberg * *6 31-11(120) Lost Murphy, 2nd SP4

11 Mathew Cardwell Sr Franklin * 25-7(160) 1st Paul, SP1
12 Isaac Coc Sr Gresham 10-9(25) 2nd SP3
13 Harper Lee Jr Cleveland 34-21(85) 2nd SP1
14 Thomas Hamilton Fr North Medford 18-9(60) 2nd SP6, 3rd CG
15 Kaleanahe Slaughter Jr Roosevelt 18-16(20) 3rd SP1
16 Seth Sherrell Jr Centennial 17-20(-5) 3rd SP3
17 Spencer Roth Jr Newberg 18-10(50) 3rd SP4
18 Ethan Stoner Fr Roseburg 8-5(25) 3rd SP6

138
1 David Escobar Sr Westview *2 *1 28-5(290) 1st SP2, 2nd Rose
2 Patrick Boulanger Jr Newberg * *4 *3 50-4(385) Beat Stettler, Ebbs, Snapp, Lost Escobar, 1st SP4, 2nd Resers, 3rd Rose, Best of West

3 Kane Snapp Sr West Linn * * 24-10(100) Beat Abeyta, Lost Boulanger, 2nd SP4
4 Nadari Shabanov Jr David Douglas *5 *2 31-6(210) Lost Abetya, Blough, 1st SP3, 3rd Liberty, Resers
5 Brayden Ebbs So McNary *6 *4 35-8(205) Lost Abetya, Boulanger, 1st York, SP5

6 Luke Mackey Sr North Medford * 29-10(180) Lost Murphy, 1st RV, SP6, 3rd CG
7 Jack Chimenti Sr Southridge * *5 33-6(180) 1st Tigard, 2nd Carey, SP2
8 Ian Stettler Jr Glencoe *5 *5 36-4(200) Lost Boulanger, 1st Hillhi, Tualatin, 3rd SP2
9 Cody Pickle Jr Roseburg *6 28-15(85) 2nd SP6
10 Landon Davis Fr Sprague 29-13(100) 2nd SP5
11 Ricky Villareal Fr South Salem 23-10(75) 3rd SP5
12 Austin Watson Fr Thurston 36-11(135) 3rd SP6
13 Griffin Young Sr Tualatin 26-16(60) 3rd SP4
14 Evan Kane Jr Cleveland * 12-16(45) 1st SP1
15 Daniel Jackson Sr Benson * 23-6(105) 2nd SP1
16 Bryce McKinley Jr Davd Douglas 24-11(85) 2nd SP3
17 Nicholas Hoffman So Lincoln 14-9(35) 3rd SP1
18 Tony Ritcher Jr Oregon City 20-11(55) 3rd SP3

145
1 Jasiah Williams Sr Jefferson *3 *2 *2 *1 22-0(270) Beat Blough, 1st York, SP1
2 Sean Harman Fr West Linn *2 35-4(335) Beat Crowston, Chan, Lost Baxter, 1st PacCoast, SP4, 2nd Rose, Resers
3 Austin Harris Jr Roseburg *6 *3 *5 28-15(120) Beat Dix, Lost West, Earhart, 1st SP6
4 Bobby Crowston Sr McMinnville * * *4 *3 34-5(270) Beat Chan 2X, Lost Harman, West, Harris, 1st Hillhi, Tualatin, SP5, 2nd OT, PacCoast

5 Christian Chan Sr Glencoe * *3 40-8(275) Lost Stigall, Crowston 2X, Hurd, Harman, 1st SP2, 2nd Hillhi, Tualatin, 3rd Rose, RTOC
6 Caleb Dix Sr North Medford * * 27-14(115) Beat Parazoo, 1st OT, 2nd SP6, 3rd RV
7 Mamed Razatdinov Jr David Douglas * * *4 10-3(35) 1st SP3
8 Mitchell Sorte So West Albany 19-18(25) 2nd SP5
9 Wyatt Kesler Jr McNary * 37-14(125) Lost Hurd, 3rd SP5
10 Josh Grant So Century 29-15(105) 1st Beisell, 2nd SP2
11 Jake Lowry So Canby 14-9(45) 2nd SP4
12 Ty Simko Sr Century 33-14(120) 1st Beisell, 3rd SP2
13 Chris Vo Sr Reynolds 18-6(80) 2nd SP3
14 Attila Mandi-Casas Sr Reynolds * 12-4(50) 3rd SP3
15 Naaman Yarbrough Jr Jefferson 14-9(45) 2nd SP1
16 Jake Hudson Jr Grant 6-4(20) 3rd SP1
17 Brett Bell So West Linn 13-7(40) 3rd SP4
18 Tyler Kienel Sr Roseburg *6 20-11(55) 3rd SP6

152
1 Terrell West Jr Jefferson *3 *3 26-1(245) Beat Crowston, Harris, 1st OT, York, SP1, 3rd CC
2 Tristan Molinari Sr David Douglas * * *5 *2 28-6(165) Lost Harris, Meek, Hornbrook, 1st SP3
3 Trajan Hurd Jr Grants Pass *3 *5 *1 53-5(435) Beat Ovens, Lost Wittlake, Hornbrook, VanAnrooy, 1st AB, SP6, 2nd GP, RV, 3rd CC
4 Matt Vanbrabrant Sr Sunset * *4 30-4(230) Lost Hatfield, 1st York, SP2, 2nd Rose

5 Marco Young Jr Lake Oswego * 26-7(165) 1st SP4, 3rd OT, Carey, OC
6 Luis Torres Sr Aloha * * 26-8(135) 1st Tigard, 2nd Paul, SP2
7 Nathan Rediger Jr Sprague 25-11(125) 1st SP5
8 Ted Sutters Sr Grants Pass *5 26-12(110) 1st AB, 2nd SP6, 3rd RV
9 Hunter Lucas Sr West Salem 24-11(90) 2nd Southridge, SP5, 3rd Paul
10 David Frank Jr Westview 26-13(75) 3rd SP2
11 Elijah Kue Jr Centennial 12-6(50) 2nd SP3
12 Jose Gonzales Sr Jefferson * 7-3(40) 2nd SP1
13 Parker Kuntz Jr Tigard 12-4(60) 2nd SP4
14 Noah Strnad Jr Canby 15-8(50) 3rd Brunner, SP4
15 Landon Merzenich Jr Sprague 22-16(40) 3rd SP5
16 Andrew Porter Sr Lincoln 20-7(75) 3rd SP1
17 Matt Smith Jr Oregon City 7-7(10) 3rd SP3
18 Garrett Russell So Roseburg *6 11-4(45) 3rd SP6

160
1 Layne Van Anrooy Jr Roseburg *1 *1 *1 46-3(490) Beat Wittlake, Hurd, Hornbrook 2X, Lost Wittlake, 1st CC, SP6, 2nd Resers
2 Cole Hornbrook Sr North Medford * * *3 *2 32-5(225) Beat Hurd, Lost Van Anrooy, 1st OT, RV, CG, 2nd SP6

3 Navene Binder Sr Franklin * * 23-3(180) Lost Kearney, 1st Paul, SP1, 2nd Elks
4 Jamerz Magomadov Sr David Douglas *6 18-7(120) Beat Crowston, Lost Torres, 1st SP3
5 Bryan Walsh Sr Aloha 20-5(130) 1st SP2
6 Elias Baxter Sr Century *3 27-12(110) 1st Beisell, 2nd SP2
7 Andy Rubio Sr McKay 15-4(125) 1st Tigard, SP5
8 Dane McKinney Jr Sprague 24-11(85) 2nd SP5
9 Javier Perez Sr West Albany 18-16(25) 3rd Pape, SP5
10 Joshua Tuthill Sr Oregon City 22-9(95) 2nd Tigard, SP3
11 Rowan Gallardo Fr Newberg 12-6(85) 1st SP4
12 Marshall Smith Jr Tigard 7-6(25) 2nd SP4
13 Gage Halverson Sr Lincoln * 18-8(70) 2nd SP1
14 Cameron Rockwood Jr West Linn 11-11(10) 3rd SP4
15 Garrett Lewis Jr Sunset *5 32-9(125) 3rd SP2
16 Matthew McDowell Jr Roseburg *4 14-6(50) 3rd SP6

17 Louis Ruberstein Jr Wilson 17-14(25) 3rd SP1
18 Houston Simmet So Barlow 13-9(30) 3rd SP3

170
1 Wyatt Westfall Sr North Medford *1 *1 24-2(290) 1st CG, SP6
2 Trey Nicholson Sr Aloha * *6 30-7(185) Lost Olivo, 1st Paul, SP2

3 Zane Rise Sr Canby * 23-9(165) Lost Coxen, 1st SP4, 2nd CC, Brunner
4 Brandon Jeffers So Roseburg * *2 29-12(120) 2nd SP6, 3rd CC
5 Chris Sacrison Sr Thurston 35-6(165) Beat Hansen, Lost Self, 2nd Springfield, 3rd SP6
6 Gianni Olivo Sr David Douglas 32-6(185) 1st SP3
7 Adrian Rodriguez So Century 16-5(75) 2nd SP2
8 Gordon Smith Sr Beaverton * 26-7(130) Lost Briggs, 1st Beisell, 2nd OT, 3rd SP2
9 Spencer Nofziger Jr Sprague * *3 27-9(170) Lost Maddux, 1st SP5, 2nd Mid Valley
10 Skyler Palakiko Jr Cleveland * *5 10-2(95) 1st SP1
11 Thomas Cousins So Barlow 26-7(115) 2nd SP3
12 Adam Dryden Sr McKay 13-7(50) 2nd SP5
13 Harlem Atwood-Fitzgerald Sr Roosevelt * *4 14-7(65) Lost Nicholson, 2nd Paul, SP1
14 Kamran Funk Sr Newberg 16-11(45) 2nd SP4
15 Isaiah Putnam So McNary 24-24(10) 3rd SP5
16 Tun Way Jr Franklin 25-7(95) 3rd SP1
17 Jacob Beck So Tigard 11-10(15) 3rd SP4
18 Devanne Johnson Jr Reynolds 7-8(5) 3rd SP3

182
1 Tyler Self Sr Glencoe * *2 *1 48-1(515) Beat Childs 2X, Lost Coleman, 1st Rose, Hillhi, Tualatin, SP2, 2nd Resers
2 Zephrain Childs Sr Barlow * *3 *2 32-1(270) Beat Grant, Reddekopp, Lost Self, 1st Muilenberg, Elks, SP3, 2nd Hillhi
3 Devin Russo Sr Newberg * * *4 40-10(205) 1st SP4

4 Oliver Price Sr Tualitan 31-8(165) 2nd Carey, York, Tualatin, SP4
5 Gage Maddux Sr Roseburg * *5 24-14(105) 1st SP6
6 Jarius Jackson So Tualitan 26-10(105) Lost Russo, 3rd York, Tualatin, Mid Valley, SP4
7 JJ Perez Sr Century *3 33-9(155) 1st Beisell, 2nd SP2
8 Kyle McCalpin So Aloha 28-4(160) 1st Liberty, Tigard, 3rd SP2
9 Brody Carslon So Barlow 16-10(50) 2nd SP3
10 Brenton Reddy Jr West Salem 4-0(60) 1st SP5
11 Terrell Jacks So Roseburg 6-4(30) 2nd SP6
12 Abel Osoria Sr Reynolds * *6 25-11(80) 3rd SP3
13 Jake Morrison Sr Cleveland 23-29(25) 1st SP1
14 Jorge Ochoa So North Salem 14-7(55) 2nd SP5
15 Javondre Cole So Jefferson 9-9(20) 2nd SP1
16 Shaun McManus So Grant 4-3(15) 3rd SP1
17 Bobby Chavez So West Albany 11-15(-10) 3rd SP5
18 Justin Geyer Jr North Medford 5-3(20) 3rd SP6

195
1 Haydn Maley Jr Roseburg *1 *1 *1 8-0(185) Beat Grant, 1st SP6
2 Vincent Villareal Sr South Salem *3 24-1(180) Beat Grant, 1st SP5
3 Jamarcus Grant Sr Century * *3 *2 39-5(330) Lost Childs, Morse, Villareal, Colbray, Maley, 1st Beisell, SP2, 2nd Resers

4 Steffan Jacobsen Sr Wilson * 29-1(220) 1st OC, SP1, 2nd Elks
5 Cameron Campbell Jr Roseburg * *6 24-13(95) 2nd CC, SP6
6 Ethan Long Fr West Linn *4 22-7(130) Beat Alvarado, 1st SP4
7 Phelan Alvarado Sr Tualatin * 35-7(220) Beat Marshall, Lost Long, 1st Carey, York, Tualatin, Mid Valley, 2nd SP4
8 Ethan Holt Sr Oregon City * *5 13-1(130) 1st Carey, SP3
9 Hunter Boelow Sr Barlow * 13-9(40) 2nd SP3
10 JaBryce McDavid Sr David Douglas 26-8(110) Beat Garibaldo, Lost Morse, Grant, Russo, Campbell, Childs, 3rd SP3
11 Jackson Casteel Jr Thurston * 25-12(75) 3rd SP6
12 Tanner Davis Jr Century 12-4(60) 2nd SP2
13 Justin Vasquez-Ellis Sr Sprague * 24-10(90), 2nd SP5
14 Alex Vanderkin Sr Forest Grove 29-8(135)Lost Perez, 2nd Beisell, Tigard, 3rd York, OC, SP5
15 Chris Caudillo Jr Benson * 23-8(100) 2nd SP1, 3rd Carey
16 Gage Holman So Aloha 9-6(25) 3rd SP2
17 Jacob Werger Sr Newberg 20-13(45) 3rd SP4
18 Harrison Keefer Jr Lincoln 17-11(40) 3rd SP1

220
1 Brian Barnes Jr McMinnville *3 *1 *1 47-1(460) Beat Reddekopp, Johnson, Lost Odi, 1st OT, PacCoast, Hillhi, Tualatin, SP5
2 Andru Johnson Sr Sheldon *2 *2 31-1(265) Beat Burnett, Casarez, Reddekopp, 1st Springfield, Lutz, SP6
3 Will Reddekopp Sr Roseburg *4 *3 *3 36-9(275) Lost Beard, Barnes, Childs, A Johnson, 1st CC, Resers, 2nd SP6

4 Kegan Waters Sr Glencoe *6 34-6(225) Beat Garibaldo 2X, Lost Barnes, 1st SP2, 2nd Hillhi
5 Cam Ewry Jr Clackamas * *6 29-8(185) Beat Ashe, Lost Tilbury, Barnes 2X, Reddekopp, Watters, 1st SP3, Geister, 3rd PacCoast
6 Isaac James Sr Cleveland 43-7(285) Lost Burnett, 1st Carey, Elks, SP1, 2nd York, Geister
7 Jacob Garibaldo Sr Century *5 33-14(130) Lost McDavid, Waters 2X, 2nd Beisell, SP2, 3rd Geister
8 Tanner Sorenson Jr Sprague * 30-10(120) Beat Bonn, Lost Ashe, Pothier, 2nd SP5
9 Ruben Rojas Sr South Salem * 27-8(115) Lost Holt, 2nd Carey, 3rd SP5
10 James Jarrett Sr Grants Pass *5 *4 34-10(160) Lost Reddekopp, Watters, Bonn, 1st GP, AB, 3rd SP6
11 Chase Pothier Sr Newberg * *5 30-16(125) Lost Walker, Bonn, Ashe, 1st SP4

12 Connor Maloney Jr West Linn * 20-14(50) 2nd SP4
13 Juan Vallejo Sr Southridge 26-11(100) 2nd Tigard, 3rd Carey, SP2
14 Mack Civil Sr Oregon City * 14-4(75) 2nd SP3, 3rd OC
15 Melipone Aisea Fr Roosevelt 12-10(20) 2nd SP1
16 Erwin Jacob Jr Benson 12-9(25) 3rd SP1
17 Dalton Holmes Sr Reynolds 23-7(90) 3rd SP3
18 Nik Dee Sr Lakeridge 18-12(40) 3rd SP4

285 
1 Osawaru Odighizuwa Sr David Douglas * *1 *1 *1 40-0(520) Beat Barnes, Rodelo,  1st CC, Liberty, Resers, SP3
2 Cortez Rodelo Sr Aloha *4 *5 *2 *2 37-0(340) Beat Tuipulotu, 1st Rose, Liberty, Tigard, Paul, SP2
3 Dallas O'Brien Jr Newberg * *5 37-10(215) Beat Mottern, Lost Odighizuwa, 1st SP4, 3rd Resers

4 Anthony Carpio-Reyes Jr Tualatin 34-9(195) Lost Barnes, 1st Tualatin, Mid Valley, 2nd SP4, 3rd Carey
5 Taylor Mottern Jr Canby * *3 28-6(135) Lost Brauchler, O'Brien, 2nd Brunner, 3rd PacCoast, SP4
6 Jacob Nelson Sr Sprague * 27-7(170) Beat O'Brien, 1st SP5, 2nd Mid Valley
7 Tauati Fanene Sr Centennial 17-10(55) 2nd SP3
8 Davin Warfield Sr Barlow 21-11(70) 2nd Elks, 3rd SP3
9 Markus Downs Jr Wilson 23-11(60) 1st SP1
10 Zackery Walker Sr Thurston *4 24-9(140) Beat Pothier, 1st SP6, 3rd Springfield, Hillhi
11 Aaron Little Sr Grants Pass *6 19-6(95) 2nd GP, SP6

12 Jonathon Parent Sr Sunset 22-13(65) 2nd SP2
13 Justin Moller Jr West Albany * 10-4(35) 3rd Pape
14 Stetson Jones Sr Century 16-8(50) 3rd SP2
15 Jordan Jancovic Sr Franklin 14-9(45) 2nd SP1
16 Haina Taka Sr Roosevelt 19-8(65) 3rd SP1
17 Eduardo Ramirez Sr North Salem 10-5(35) 3rd SP5
18 Julian Stone Fr North Medford 13-18(-15) 3rd SP6

2015-16 6A Team Rankings/Comparison
1 Roseburg 204  1st 295
2 David Douglas 174  2nd 181
3 Newberg 128  3rd 147
4 McMinnville 98  5th 96.5
5 Aloha 96  11th 68.5
6 Glencoe 84  6th 94.5
7 North Medford 83  4th 98.5
8 Cleveland 79  14th 48
9 West Linn 78  13th 50.5
10 Westview 69  8th 90.5
11 Sprague 64  9th 82
12 Jefferson 52  12th 51.5

    Sign Guest Book  View Guest Book 

    The Oregon Wrestling Forum
    320 NE Boardman Ave
    Boardman, OR 97818
    541-720-6003
    Email: hans_130 @ yahoo.com
    Copyright 2005-2016

    Design Your Own Website, Today!
    iBuilt Design Software
    Give it a try for Free